Opening
Vanuit Zuid-Californië: Welkom bij Hour of Power. Ontdek Amerika’s tv-kerk als stem en gezicht van positief christendom.
Welkomstwoord
Door Bobby Schuller
Fijn dat u er bent. Goeiemorgen. Geef de mensen rondom u een hand en groet ze in naam van God:
God houdt van u en ik ook.
Samenzang – “A Mighty Fortress is Our God”
Een vaste burcht is onze God een toevlucht voor de zijnen al drukt het leed,al dreigt het lot Hij doet Zijn hulp verschijnen de vijand rukt vast aan met opgestoken vaan Hij draagt zijn rusting nog van Gruwel en bedrog maar zal als kaf verdwijnen geen aardse macht begeren wij die gaat wel ras Verloren ons staat de sterke Held terzij die God ons heeft verkoren vraagt Gij zijn naam? zo weet
Dat Hij de Christus heet Gods eengeboren Zoon verwinnaar op de troon de zeeg’ is Hem beschoren
Halleluja, halleluja
Schriftlezing – Matteüs 6 : 19-24
door Glenn DeMaster
U mag gaan zitten. Luistert u ter voorbereiding op Bobby’s preek over geestelijke rijkdom naar deze woorden uit het boek Matteüs. Jezus sprak: Verzamel voor jezelf geen schatten op aarde: Mot en roest vreten ze weg en dieven breken in om ze te stelen. Verzamel schatten in de hemel. Daar vreten mot noch roest ze weg daar breken geen dieven in om ze te stelen. Waar je schat is, daar zal ook je hart zijn. Het oog is de lamp van het lichaam. Dus als je oog helder is, zal heel je lichaam verlicht zijn.
Maar als je oog troebel is zal er in heel je lichaam duisternis zijn. Als het licht in jezelf verduisterd is hoe groot is dan die duisternis! Niemand kan twee heren dienen: Hij zal de eerste haten en de tweede liefhebben of hij zal juist toegewijd zijn aan de ene en de andere verachten. Jullie kunnen niet God dienen én de mammon. God zegene deze lezing van zijn Woord voor ons vandaag.
INSTRUMENTAL – ALICE LORD HALLSTROM – “Concerto in E Major (1st Movement)”
Interview – JIM MCCOMB
BS = Bobby Schuller en JM = Jim McComb
Inleiding
Wat een schitterende muziek hebben we hier toch. De violiste is Alice Lord Hallstrom, de zus van Rebecca Lord. Straks spelen ze een duet voor ons. Dank je wel, Alice.
Vanmorgen is mijn gast Jim McComb. Jim en z’n vrouw Sally zijn sinds kort lid van onze kerk. Fijn om hem nu te kunnen spreken. Jim heeft 30 jaar voor een groot Amerikaans bedrijf gewerkt, als topman op financieel en marketing-gebied. Hij wordt veel gevraagd als coach, spreker en consultant. Maar vandaag gaat het over zijn onontdekte horizonten. Graag applaus voor Jim McComb.
Interview
BS Je hebt een boek geschreven: Undiscovered Horizons: The ultimate destination – life’s most
incredible odyssey.. Wat houdt dat in?
JM Een interview over business, denken mensen nu. Maar het gaat over schatten in de hemel.
BS Vertel eens over je boek.
JM Op 6 juni 2011 lag ik in een ziekenhuis op de operatietafel. Tijdens de spoedoperatie stierf ik en werd wakker in de hemel. Ik ontmoette Jezus en werd één met Hem. Door zijn ogen mocht ik zien wat Gods bedoelingen zijn niet alleen voor mijn leven, ook voor dat van u allemaal. Ik zag dat we niet alleen de eeuwigheid als lotsbestemming gemeen hebben, Gods eeuwige behoud maar dat ook ieder mens bij zijn geboorte een unieke persoonlijke bestemming
meekrijgt. De titel van mijn boek is door God geïnspireerd. Een ‘onontdekte horizon’ is in feite een bestemming die God iemand heeft gegeven maar die nog ontdekt moet worden. Je doel kennen is belangrijk. Elke dag googlen 20.000 mensen naar de zin van het leven. Dat zijn er 7 miljoen per jaar. Google weet dat er voor elke zoekopdracht 3 of 4 mensen zijn die wel
geïnteresseerd zijn, maar niet zoeken. Er is dus heel veel belangstelling voor. In het boek staat wat ik heb geleerd van Jezus zelf over het ontdekken van je bestemming en hoe je die kunt vervullen. Als u het boek leest, weet u het ook.
BS Als mensen zo’n verhaal horen, denken ze: vast een wereldvreemd type. Maar jij komt uit de zakenwereld, en je wilt je ervaring delen. Zoals iedereen die dit heeft ervaren, geloof jij dat het echt was. Geen droom of hallucinatie, maar een echte ervaring. Hoe weet je dat?
JM Dat weet ik doordat ik de hele tijd over al mijn zintuigen beschikte. Ik kon voelen, horen. Ik hoorde prachtige muziek. Eerst dacht ik: een orkest. Maar toen ik beter luisterde, bleken het stemmen te zijn die zo verfijnd verweven waren dat ze net als instrumenten klonken. Ik was daar in een vertrek dat net zo concreet en tastbaar was als deze kerkzaal.
BS Met een wolkenvloer? Zo stellen mensen zich dat altijd voor.
JM Nee, toen ik bijkwam, dacht ik dat ik bij iemand thuis was. Ik herinnerde me niet dat ik naar het ziekenhuis was gebracht of dat ik was gestorven. Er was geen tunnel, er waren geen dier- baren. Ik heb er verder ook geen mensen gezien, alleen 24 kinderen die ik daar geboren zag worden. Een zeer emotionele ervaring. Dat zie je vanaf de andere kant. Maar niemand zei tegen me dat het mijn tijd nog niet was. Er ging een deur open en er kwam een man binnen.
Ik wist meteen dat het Jezus was al werd dat helemaal niet gezegd. Toen wist ik dat ik daar met een bepaalde bedoeling heen was gebracht. En er was niemand die zei: Nu moet je terug.
BS We zijn benieuwd naar het hele verhaal. Je hebt het opgeschreven dus dat kunnen we alle- maal lezen. Er is nu te weinig tijd voor. Wat is de belangrijkste les die je wilt…Want je wilt niet alleen de ervaring delen, maar ook wat het je heeft geleerd.
JM Het is de les die God de mensen wil voorhouden. Ik heb het boek geschreven, maar het zijn zijn gedachten. Hij wil dat u stuk voor stuk weet dat u de belangrijkste persoon op aarde bent.
En het niet alleen te weten, maar ook te geloven. U zegt misschien: Het bestaat niet dat ik dat zou zijn. Ik ben maar een onbeduidend iemand. Maar wij zijn stuk voor stuk geboren met een duidelijk doel waarvoor we door God zijn toegerust. Vandaar mijn tranen omdat ik zag ge- beuren hoe Hij die kinderen toerustte. Als we ter wereld komen, hebben we een doel dat niemand anders heeft. En als wij dat doel niet bereiken, wordt het nooit bereikt. Want er is geen ander die het kan doen. Er zijn twee belangrijke dagen in ieders leven: De dag dat je geboren wordt en de dag dat je erachter komt waarom. Voor u is vandaag die dag. Een dag van transformatie. In Jacobus 2 vers 17 staat dat je geloof tot leven komt als je actie onder- neemt. Vandaag is de dag om actie te ondernemen. Vandaag ligt de weg voor u open, want u bent de belangrijkste persoon ter wereld. Hou vast aan dat geloof want dat doet God ook.
Hij zal altijd in u blijven geloven.
BS Amen. Dank je, Jim. Applaus. Dank je voor je prachtige verhaal. God zegene je.
Koor – “Ain’t Got Time to Die”
Heer ‘k ben zo druk mijn Jezus te prijzen ‘k ben zo druk mijn Jezus te prijzen ‘k ben zo druk mijn Jezus Te prijzen ‘k heb geen tijd om te sterven want als ik de zieken help – prijs ik Jezus als ik de zieken Help, Heer – prijs ik Jezus als ik de zieken help, Heer heb ik geen tijd om te sterven want het neemt al mijn tijd het neemt al mijn tijd als ik Hem niet prijs roept het gebergte uit: glorie en eer, glorie en eer! ‘k Heb geen tijd om te sterven want ik ben druk bezig voor zijn Koninkrijk ben zo druk bezig voor zijn Koninkrijk ben zo druk bezig voor zijn Koninkrijk – ‘k heb geen tijd om te sterven want als ik de armen Te eten geef – werk ik voor het Koninkrijk als ik de armen te eten geef – werk ik voor het Koninkrijk als Ik de armen te eten geef heb ik geen tijd om want het neemt al mijn tijd om Jezus te prijzen al mijn tijd Om mijn Heer te prijzen als ik Hem niet prijs roept het gebergte uit: glorie en eer, glorie en eer! ‘k heb Geen tijd om te sterven Heer, ik ben zo druk met mijn Meester te dienen ‘k ben zo druk mijn Meester Te prijzen ‘k ben zo druk met mijn Meester te dienen ‘k heb geen tijd om te sterven want als ik alles Geef want als ik alles geef want als ik alles geef heb ik geen tijd want het neemt al mijn tijd het neemt Al mijn tijd – om de Heer te prijzen als ik Hem niet prijs roept het gebergte uit: glorie en eer, glorie en Eer! ‘k heb geen tijd om te sterven uit de weg jullie, bergen ga uit de weg als ik Hem niet prijs roept het Gebergte uit: glorie en ere, glorie en ere ‘k heb geen tijd om te sterven
Instrumentaal – ALICE LORD HALLSTROM & REBECCA LORD – “Prelude”
Preek – “Sermon on the Mount: Spiritual Wealth”
door Bobby Schuller
Vandaag gaan we verder met de reeks over de Bergrede. Ik hoop vandaag het volgende te doen:
De westerse mythe ontzenuwen dat geld veiligheid en vrijheid brengt. De reden dat mensen meer geld willen, is vooral de gedachte: Met meer geld zal ik meer veiligheid en vrijheid ervaren. Maar dat is een illusie. Veiligheid en vrijheid kan je nu al ervaren als Jezus je leidt en dat is het enige dat telt. Dat is een van de dingen die we uit het interview met Jim kunnen leren: Als je Jezus kent, kan eigenlijk niets je meer deren. Vandaag hebben we het ondermeer daarover. De vraag: Is geld goed of slecht? is als de vraag: Is vuur goed of slecht? Het is maar net wie het gebruikt. Als ik als jongen dacht aan schatten
in de hemel stelde ik me voor dat die werden gegeven op basis van verdienste. Dus op grond van de goede daden in mijn leven. De omvang van mijn hemelse woning afhangen van m’n verdiensten van mijn goede werken in dit leven. Als ik heel goed zou zijn, zou ik een schatkamer hebben. Misschien kent u die oom van Donald Duck. Hoe heet hij? Het is die eend die letterlijk zwemt in het geld. Hoe heet hij ook alweer? O ja, Dagobert Duck. Hij had een grote kluis vol gouden munten waar hij in zwom
zoals Smaug uit De Hobbit. Ik dacht: Ik ga zo’n goed leven leiden dat ik straks ook mijn eigen schat heb. Met verschillende kronen Een goede daden-kroon en andere speciale kronen. De mensen kijken bewonderend toe Die vent die mijn parkeerplek inpikte heeft straks helemaal geen schatten. Die komt net kijken. Naarmate ik ouder werd ging ik die liefde voor die geweldige schatten die kinderlijke voor-stelling van hemelse schatten bijna weerzinwekkend vinden. Ik geloofde er wel in, maar het interes-seerde me totaal niet. Ik dacht: Al die juwelen, dat zijn geen hemelse schatten. Als je dat denkt, is het logisch dat je geen verlangen hebt om in de hemel schatten te verzamelen. Daar doelt Jezus dan ook niet op als Hij het heeft over schatten in de hemel. Hemelse schatten zijn nu al voor u weggelegd. Ze zijn nu al te verwerven, voor wie gelooft. Het ‘Koninkrijk van de Hemel’ was het zwaartepunt van Jezus’ verkondiging. Dat is hetzelfde als ‘Koninkrijk van God’. Daar heeft Jezus het steeds over: de heerschappij van God de Koning. Wat God op aarde wil, krijgt Hij ook gedaan. Het hangt samen met deze zin van Jezus: Uw Koninkrijk kome. Uw wil geschiede, gelijk in den hemel alzo ook op de aarde.
Het idee dat Hij wil dat de aarde wordt bestuurd door Gods koningschap. Jammer genoeg spreken veel Bijbel-vertalingen van ‘de hemel’ en niet van ‘de hemelen’. Want in het origineel is het meervoud.
In de joodse visie in de 1e eeuw, betekende ‘hemel’ niet alleen: De plek waar ik heenga als ik sterf om met de Heer te zijn. Het betekende ook: de lucht en de fysieke ruimte om je heen. Dus het Koninkrijk van de Hemelen was niet alleen een ver oord, door God bestuurd. Het was ook zeer aanwezig, als de lucht rondom. Het Koninkrijk van de Hemel is het Koninkrijk in de lucht rondom je dat afkomstig is uit het oord dat we hemel noemen. Hopelijk is het te volgen. Want het is heel iets anders dan wat wij eronder verstaan. Wij denken: waar ik heenga als ik sterf. Maar het Koninkrijk van de Hemel is: Dat wat tegen uw lichaam aan duwt. Uw lichaam is nu in het Koninkrijk van de Hemelen. Dus als Jezus het heeft over schatten verzamelen in de hemel heeft Hij het over het verzamelen van waarde nu in geestelijke zin en straks in de hemel. Het is het allebei. En dat is in veel vertalingen verloren gegaan:
Het idee dat je voor jezelf schatten kunt verzamelen waar je nu, op dit moment, toegang toe hebt die hun waarde niet verliezen en niet gestolen kunnen worden. Iets waartoe u nu al toegang hebt,
geestelijke schatten, geestelijke rijkdom. Je kunt het niet helemaal, maar wel een beetje vergelijken met opleiding. Stel, u heeft uw ingenieursdiploma. Het heeft veel gekost, maar niemand kan u ooit die opleiding afpakken. Wel uw diploma of uw bevoegdheid maar niet uw kennis over het vervaardigen van bijvoorbeeld een as. Die kennis zult u altijd houden. Er is iets volmaakts, iets onaanraakbaars en onaantastbaars aan kennis of opleiding. Geestelijke schatten zijn net zoiets als opleiding, maar zijn nog meer waard. Wij hebben allemaal onze schatten. Jezus zegt: ‘Waar je schat is, daar zal ook je hart zijn.’ Iedereen heeft schatten, wist u dat? Het is de mens eigen. M’n kinderen hebben ook een schat. Mijn dochter heeft een bruin dekentje. Ze heeft een rose en een bruin dekentje, maar het bruine
is haar schat, en dat heeft ze werkelijk nodig om te slapen. Anders zet ze het op een krijsen. Mijn zoon Cohen van twee heeft een plastic kalkoentje. Het is ongeveer zo groot en hij moet en zal het altijd bij zich hebben. En als hij het laat vallen, als je hem optilt of zo, doet hij…Hij kan niet zonder dat kal-koentje. Velen van ons hebben van die dingen die we als een schat beschouwen. Wij denken: Als ik meer geld en meer spullen heb dan zal ik meer vrijheid genieten en meer veiligheid. Geld is goed, ik wens u veel geld toe maar stel er niet uw vertrouwen in. Rijke mensen kunnen bevestigen: Geld is prima maar het zal je geen veiligheid bieden. En het zorgt al helemaal niet voor meer vrijheid. U wordt niet pas vrij als u zo- of zoveel dollars heeft. U kunt nu al vrijheid en veiligheid ervaren. En daar is geen geld voor nodig. Is dat geen goed nieuws? Wees blij. Hemelse schatten zijn altijd beveiligd en kunnen je niet worden afgenomen. Jezus zegt hier verder: Het oog is de lamp van het lichaam. Als je ogen goed zijn, wordt je hele lichaam van licht vervuld. Als je ogen slecht zijn, zal je hele lichaam vervuld zijn van duisternis. We zien het oog als iets dat naar buiten schijnt maar je kunt je ogen ook beschouwen als twee vensters en je lichaam als een donker vertrek. Al het licht dat in je lichaam schijnt, komt door je ogen. Dus dat waar je naar kijkt, verlicht je geest, je hart en je lichaam. Als je altijd uitsluitend naar materiële zaken kijkt is er geen licht, maar duisternis. Maar als je altijd naar geestelijke zaken kijkt zal je lichaam en je leven worden verlicht door Gods goedheid. Geld brengt niet meer veiligheid of meer vrijheid. En als we nadenken over wat we zien, is het zo moeilijk om niet te denken in termen van geld. Elke dag weer nemen we belangrijke economische beslissingen. Je wordt wakker, hebt benzine nodig en gaat naar een pomp die niet te duur is. Bij Starbucks neemt u gewone koffie in plaats van een latte, dat is goedkoper. Dat kost geen 3 dollar maar 2. Of eigenlijk kost een zwarte koffie 1.95. En er zijn rekeningen te betalen. En u geeft aan goede doelen. U betaalt een lunch,
koopt iets voor een vriend geeft geld uit voor een cadeautje. Elke dag neemt u een aantal belangrijke
economische beslissingen. Hoe vaak gebeurt het niet dat je iets niet kunt doen door geldgebrek? Het gras is groener aan de overkant. Als ik in een vliegtuig zit, zie ik die mensen in business class. Ik ben bijna 1 meter 90. Als ik in zo’n klein Lufthansa-toestel zit met amper beenruimte, zie ik mensen in business class en denk ik: Wat lijkt dat me lekker. Maar anderen zouden zeggen: Wat zeur je nou? Jij mag lekker naar Europa, ik niet. En die man in business class denkt: Had ik maar een privé-vliegtuig.
Het is net een spelletje golf. En het gras is altijd groener aan de overkant. Elke dag nemen we belangrijke economische beslissingen en dan hebben we het idee dat geld ons veiligheid en vrijheid brengt. Maar geld biedt geen veiligheid. Er is iets veel beters voorhanden. Jezus vergelijkt geld met dorens die het Woord van God verstikken. Genoegens en geld en rijkdom verstikken het. God legt een roeping, een zaadje, een woord in uw hart en dat gaat groeien en bloeien. Het eerste gevaar is, dat het niet zal wortelen. Maar als het wel wortelt, en gaat groeien en het gedijt voorspoedig, dan is er het volgende gevaar. Dan gooit de vijand het op geld en genoegens. Hoeveel mensen laten hun dromen
niet verkommeren doordat ze hun beslissingen alleen op geld baseren? En dat goeie zakelijke plan of dat goede doel waar we van droomden dat laten we schieten voor de zogenaamde veiligheid van een vaste baan. Hoevelen van ons zijn niet banger hun telefoonrekening niet te kunnen betalen dan hun dromen kwijt te raken? Een vriend van me had het over ‘MBA-constipatie’. Hij had een MBA-diploma
van een top-business school. Hij zegt: Die jongens dromen van prachtige bedrijven die ze gaan opzet-ten die de wereld beter zullen maken. Maar naast hun diploma hebben ze dan ook een studieschuld van 150.000 dollar. Om die schuld te betalen, zoeken ze een baan in het bedrijfsleven. Als de studie-schuld is afbetaald, zijn er andere schulden, hypotheek et cetera. Ze hebben inmiddels vier kinderen.
En hun droom is gestorven doordat ze aan hun schulden vastzaten. Ze lijden aan NBA-constipatie.
Die term is van hem. Sorry dat ik ‘constipatie’ zeg in de kerk. Het gaat om het idee dat het verhuren
van jezelf op de arbeidsmarkt je afhoudt van het vervullen van je echte dromen. Jezus zegt: Je kunt niet God èn geld dienen. Je kunt niet God èn de Mammon dienen. Nogmaals, ik hoop dat u Veel banen zijn natuurlijk prima. Er is niets mis met veel geld hebben, veel verdienen. Maar als je iets echt goed kunt en dat is iets dat je hart heeft dan kan je veel meer verdienen dan met een baantje dat je tegenstaat. Zeker als je slim bent. En dat is iets wat mensen vaak vergeten. Denk vooral niet dat als je eenmaal genoeg geld hebt dat je dan vrij en geborgen zult zijn dat je dan kunt doen wat je wilt. Doe nu vast wat je wilt. Leef nu in de realiteit van het Koninkrijk van God. Volg Jezus, dan kunt u vandaag nog
in veiligheid en vrijheid verkeren. Er is een man genaamd Keith Wheeler. Hij jaagt al jaren zijn vreem-de droom na: Hij reist de wereld over met alleen een kruis en wat kleren. Dat kruis is demontabel en past in een tas.Hij loopt rond in Afghanistan, Oezbekistan, Parijs, Chicago. Waarheen de wind hem maar voert. Hij loopt gewoon rond met dat kruis hopend op een kans het evangelie te brengen. Hij heeft geen geld of supporters, maar komt nooit iets tekort. Hij heeft altijd te eten. Hij was een keer in de woestijn in één of ander land, eindigend op -stan. Dat zijn er een stuk of twintig. Hij heeft verschrik-kelijke dorst en hij zegt hardop: Nu zou ik wel een Cactus Cooler willen. Dan stopt er een pick-up met een paar Midden-Oosten-figuren en die geven hem een sixpack Cactus Cooler. Wie wel eens zendingswerk heeft gedaan gelooft dit verhaal onmiddellijk. Want zulke idiote dingen gebeuren aan de lopende band als je geen geld hebt en doet waartoe God je geroepen heeft. Dat is iets heerlijks, het besef dat God je helpt en niet laat zakken. Dat alles in orde zal komen. En dan zijn er al die mensen
zoals mijn schoonvader en anderen die hun bedrijf maar niet van de grond wisten te krijgen. Het wilde maar niet lukken hun dromen waar te maken. En toen besloten ze maar mensen te gaan helpen. Zoals Don Trotter. Zijn verzekeringskantoortje wilde maar niet lopen. Toen besloot hij tieners te gaan helpen.Drie jaar lang stopte hij geld in springkussens, videospelletjes en vertelde hij over het evan-gelie. Hij zorgde dat ze erbij hoorden, daar in Coweta, Oklahoma. Plotseling begon zijn bedrijf te lopen als een trein. Hij keek niet meer naar geld, maar naar Gods actie en leven en naar de jeugd. Hij ging leven voor iets dat belangrijker was dan geld. Zodat geld geen doel meer was, maar een middel om Gods doel voor zijn leven te vervullen. God wil dat u een geestelijke portefeuille hebt dat u geestelijk rijk bent. Die rijkdom kan u niet worden afgenomen. Hoe ziet uw geestelijke portefeuille eruit? Wat zijn uw geestelijke waarden, wat heeft u opgebouwd in de hemelen wat is uw leven tot zegen? Hemelse schatten, dat is Gods zegen over uw leven. Het zijn deugden als bedachtzaamheid, rechtschapenheid
wijsheid, liefde en barmhartigheid. Geestelijke schatten lijken op werkelijk innerlijk geluk. Die diepe holte is gevuld en u leidt een vreugdevol bestaan. Geestelijke rijkdom is, een roeping te hebben, een roeping die verder gaat dan geld opzij leggen voor je oude dag. God heeft u geroepen, zoals Jim zei tot iets groots, veel groter dan geld. Als u dat nastreeft, heeft u aan geld geen gebrek. Hopelijk zult u veel hebben. Maar laat geld nooit het Woord van God verstikken dat in uw hart is gezaaid. U hebt een roeping, een missie. Ik weet niet wat die roeping is, dat kan ik u niet vertellen. Dat moet u verder zelf uitzoeken. En om daarin te slagen, heeft u geestelijke schatten nodig. Daarvoor moet u méér leren dan geld verzamelen in uw leven. God heeft u lief en zal u zegenen en het zal geweldig gaan. Laten we bidden.
Gebed
Vader, dank U voor het leven dat U ons hebt gegeven. Heer, leer ons schatten in de hemelen te ver-zamelen die niet worden aangetast en die niet gestolen kunnen worden. Laat ons niet het geld dienen, Heer. Wil ons ook financieel zegenen. Sommigen die nu achter de tv zitten of die nu hier zijn, zeggen:
Een beetje geld zou echt wel fijn zijn. Ik weet hoe dat is, Heer…Ik weet wat het is om drie avonden
achter elkaar aardappelsoep te eten. Vader, wil deze mensen zegenen. Ik weet dat u sommige mensen nog niet financieel zegent. Ze moeten eerst het geld loslaten. Dank U dat U ons zegent met geld als we er niet langer naar zoeken. Ik bid dat iedereen die geld nodig heeft om de autoreparatie of de elektra-rekening te betalen, mensen die heldhaftig doorwerken in hun baan, alleenstaande moeders en anderen die voor hun kinderen zorgen. Vader, als ze dit horen en zich ontmoedigd voelen
Geef hen alles wat ze nodig hebben, zodat ze hun dromen kunnen waarmaken. En als mensen zeggen: Wat een geluk heb jij dat ze dan kunnen zeggen: Nee, dat is Gods goedheid. Er zit zoveel spanning in wat U ons bijbrengt. Ook voor mij is het zo moeilijk te geloven. Ik denk aan wat je met geld
allemaal kunt doen. Maar laat ons niet op geld vertrouwen, maar op Jezus. Liever met Jezus in een boot tijdens een storm, dan bij mooi weer op land. Ik wil alleen maar Jezus, in elk onderdeel van mijn leven. Heer, we hebben Hem lief en bidden dit in zijn naam. Amen.
Samenzang – “We Build a New Tomorrow”
Ons wacht een nieuwe morgen wij horen in zijn plan en mogen helpen bouwen want God kent onze Gang ons denken maakt de toekomst ons hand’len doet ons gaan ons wacht een nieuwe morgen zijn Werk wacht: treedt dan aan halleluja, halleluja halle- halleluja
Zegen
Hopelijk gaan jullie bemoedigd naar huis. Jullie zijn in veiligheid, vrij kunnen doen wat je wilt. God zegent u en heeft u lief. U hoeft zich nergens zorgen over te maken. Is dat geen goed nieuws? Ik hou van jullie.
De Here zegene u en behoede u. De Here doe zijn aangezicht over u lichten en zij u genadig. De Here wende u zijn aangezicht toe en Hij geve u vrede. In de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. Amen.
Preek op de berg : spirituele rijkdom
Alle uitzendingen
Televisie
Iedere zondag wordt een nieuwe televisiekerkdienst van Hour of Power opgenomen in Shepherd’s Grove. Bekijk via onderstaande link de uitzendingen van de afgelopen maanden. Via de uitzendingen brengen we de boodschap van Jezus op een laagdrempelige en eigentijdse manier. Met veel aandacht voor muziek en een overdenking die raakt. In de Nederlandse uitzending interviewt presentator Jan van den Bosch elke week een Nederlandse gast over zijn of haar geloof.
Naar de uitzendingen