Opening
Een Amerikaanse tv-kerkdienst als het gezicht en de stem van positief christendom.
Samenzang – Joyful, Joyful
Vreugde, vreugde, louter vreugde is bij U van eeuwigheid. Schepper, die ‘t heelal verheugt en bron Van eeuw’ge vreugde zijt. Gij, die woont in licht en luister drijf de schaduwen uiteen hij, die zoekend Doolt in ‘t duister vindt het licht bij U alleen. Amen! Amen! Amen!
Welkomstwoord
Door Robby Schuller
Dit is de dag die de Here heeft gemaakt. Laten we ons erover verheugen. Welkom in de Crystal Cathedral. Geef iemand een hand en zeg: God houdt van u en ik ook. Laten we bidden.
Openingsgebed
Door Robby Schuller
Vader, we zijn hier op uw dag bijeengekomen om U te danken. Voor het leven en alles wat U heeft gegeven. Dank U dat U ons in dit mooie gebouw bijeen heeft gebracht. Wij vertrouwen U, Jezus, we hebben U lief, en bidden dit in uw naam.
Samenzang – “In Christ There is No East or West”
In Christus is noch west noch oost in Hem noch zuid noch noord één broederschap rust in zijn troost
Eén wereld in zijn woord tot ieder hart, dat Hem behoort met Hem gemeenschap vindt de dienst aan Hem is ‘t gouden koord dat allen samen bindt broeders, één band is ‘t die ons bindt vanwaar en wie ge Ook zijt wie onze Vader dient als kind is Christus toegewijd laat zuid en noord nu zijn verblijd Hem Prijzen west en oost aan Christus hoor’ de wereld wijd in Hem is zij vertroost halleluja, amen, halleluja, Amen, halleluja, amen
Schriftlezing – Hebreeën 11
Door Lawrence Wilkes
Amen. U mag gaan zitten. Luister naar deze inspirerende woorden van geloof en hoop uit het boek der Hebreeën. Het geloof legt de grondslag voor alles waarop we hopen. Het overtuigt ons van de waarheid van wat we niet zien. Door geloof komen we tot het inzicht dat de wereld door Gods woord geordend is. Dat dus het zichtbare is ontstaan uit het niet-zichtbare. Zonder geloof is het onmogelijk
God vreugde te geven. Wie Hem wil naderen moet immers geloven dat Hij bestaat en wie Hem zoekt
zal door Hem worden beloond. Door zijn geloof bouwde Noach, toen hem was verteld wat er zou ge-beuren gehoorzaam een ark om daarmee zijn huisgenoten te redden. Door zijn geloof ging Abraham, toen hij geroepen werd, gehoorzaam op weg en hij ging op weg zonder te weten waarheen. Door geloof koos Mozes ervoor even slecht behandeld te worden als Gods volk verliet hij Egypte zonder angst voor de woede van de koning en trok door de Rode Zee als over droog land. Nu wij door zo’n menigte geloofsgetuigen omringd zijn moeten ook wij de last van de zonde van ons afwerpen en vast-beraden de wedstrijd lopen die voor ons ligt. Laten we daarbij de blik gericht houden op Jezus de grondlegger en voltooier van ons geloof. Moge God deze lezing van zijn heilig Woord zegenen.
Koor – “Refuge and Strength”
God is voor ons een veilige schuilplaats een betrouwbare hulp in de nood daarom vrezen wij niet
Daarom vrezen wij niet een rivier, wijd vertakt verblijdt de stad van God de heilige woning van de Allerhoogste met God in haar midden stort zij niet in komt God haar te hulp vroeg in de morgen
Volken roeren zich rijken storten ineen een donderstem klinkt, de aarde siddert de Heer van de Hemelse machten is met ons onze burcht is de God van Jakob God is voor ons een veilige schuil-Plaats een betrouwbare hulp in de nood daarom vrezen wij niet daarom vrezen wij niet God is voor Ons een veilige schuilplaats God is voor ons een veilige schuilplaats
Interview – Jacob Olson
RS = Robby Schuller en JO = Jacob Olson
Inleiding
Met genoegen stel ik vanmorgen aan u voor één van de meest positieve jongemannen die ik ken.
Jake Olsen. Hij heeft op zijn 15e al meer gedaan dan velen in hun leven bereikt hebben. Als baby bleek Jake kwaadaardige tumoren te hebben in zijn hoornvlies. Toen hij 1 was, verloor hij zijn linker oog. Voorlopig wisten de artsen het zicht in zijn rechter oog te behouden. Maar toen hij 12 was, verloor hij ook dat oog aan de ziekte. Maar Jake Olsen heeft zijn duisternis in licht veranderd en met zijn geloof duizenden mensen geïnspireerd. Daarbij is hij een echte sportman. Kijkt u even naar het grote scherm.
(videofragment)
Ik leerde Jake kennen toen hij net geopereerd was. Ik gaf hem zijn eerste golfles. Een indringende ervaring. Ik gaf al 13 jaar les en had nog nooit gewerkt met iemand die niet kon zien. Ik heb het ge-probeerd, een bal slaan met mijn ogen dicht. Het is ongelofelijk moeilijk. We waren een uur bezig, het was heel inspirerend. Hij had een perfecte swing. Maar het was vooral zijn instelling. Hij zit nooit in de put. Ik dacht na afloop: Als ik het weer eens moeilijk heb dan bedenk ik me een tweede keer voor ik ga klagen. Dan denk ik aan Jake en zit niet bij de pakken neer. Hij zit op 2 meter van een birdie. Hij ligt twee slagen voor op Rossossan.(einde videofragment)
Interview
RS Jake, bedankt dat je naar Hour of Power hebt willen komen.
JO Het is een eer hier te mogen staan.
RS Allereerst: Je bent 15. Als ik hoor wat je hebt doorgemaakt moet je erg geleden hebben. Wat een tragedie dat je eerst dat ene oog verloor, wat al heel naar is dat het ook nog eens kanker was waarmee je te kampen had en dat je toen op je 12e, toen je nog kon zien. Was er een moment dat je wist dat je blind zou worden? Hoe was dat, om helemaal blind te worden, hoe voelde dat?
JO Dat was heel zwaar. Als je zelf kanker hebt gehad of familie of vrienden van je weet je hoe zwaar dat is. Voor mij als kind was het erg moeilijk. Ik lag vaak in het ziekenhuis voor behandelingen moest vaak naar de dokter ik miste veel verjaardagen, kon niet mee naar het strand en zo omdat ik in het ziekenhuis was of ziek was van de chemotherapie. Ik kon niet naar evenementen of een beetje luieren omdat ik schoolwerk moest inhalen. Dat was heel zwaar. Er waren momenten dat ik kwaad was en het maar niet kon begrijpen. Ik begreep niet waarom ik dat door moest maken. Ondanks alle behandelingen kwam de kanker steeds terug. Dat snapte ik niet. En ook al kon ik toen met mijn rechteroog nog zien, ik moest voortdurend
naar het ziekenhuis en naar de dokter. En ik begreep niet waarom. Maar ik bleef vertrouwen op God en wist dat Hij er iets goeds mee zou doen. Ik moest gewoon vertrouwen op zijn plan.
En toen ik 12 werd en de artsen vertelden dat ik ook in mijn rechter oog het zicht zou ver- liezen dat was erg zwaar. Toen ik 12 jaar had gevochten om niet blind te worden na al die be- straling, chemotherapie en operaties en ze tegen me zeiden: Je verliest dat oog ook want we hebben geen middelen meer om de kanker te bestrijden. Dat was zwaar, en heel verdrietig.
En nogmaals: Ik begreep het niet.
RS Je vertelde net: Je hebt er erg onder geleden en zonder je geloof had je het niet aangekund.
Hoe ging dat? Hoe ontleende je kracht aan je geloof?
JO Ik zou zoiets of andere tegenslagen nooit kunnen doorstaan zonder Jezus in mijn leven. Hij is de enige op wie je rotsvast kunt rekenen. Je kunt proberen je leven op iets anders te funderen zoals op drugs en alcohol maar uiteindelijk werkt het niet. Je kunt er niet op bouwen.
Zoals de Bijbel zegt: Het is zand, als het stormt spoelt het weg. Ik fundeerde me op Jezus, de Rots. Dat was een echt houvast. Als ik een behandeling onderging, had ik niet altijd het gevoel dat Hij er was maar ik wist toch dat Hij toch alles in orde zou brengen.
RS En dat deed Hij, kijk maar naar dat filmpje…Sorry, maar hoe speel je golf?
JO Heel voorzichtig. Dat ging ook best moeilijk. Iedereen die golft weet hoe moeilijk het is. Als je de bal niet ziet, is het nog wat moeilijker. Een kwestie van veel oefenen. Eindeloos je swing herhalen en als je de juiste swing hebt, raak je de bal en hoop je dat ie goed gaat.
RS Je hebt een stichting opgericht: Out of Sight Faith. Vertel eens.
JO Mijn stichting helpt blinde scholieren aan de benodigde technologie om het te halen op school zodat ze de gewone lessen kunnen volgen en volop kunnen meedraaien. Daarnaast financieren we onderzoek naar niet alleen mijn vorm van kanker maar ook andere oogziekten.
RS Fantastisch. Het lijkt alsof God jouw worsteling heeft gebruikt om de wereld veel goeds te brengen. God gebruikt jou,15 jaar oud.
JO Ja, het is eigenlijk onvoorstelbaar. Toen ik hoorde dat ik blind zou worden en ik dat allemaal doormaakte had ik nooit gedacht dat ik maanden, jaren later voor duizenden mensen zou spreken en anderen zou inspireren met mijn verhaal. Ik was er nooit op gekomen. Het laat zien dat God van alles gebruik kan maken. Hij kan iets naars als jong blind worden gebruiken om duizenden mensen de inspireren.
RS Wonderbaarlijk. In Johannes 9 geneest Jezus een blinde. Hij geneest hem twee maal: Want hij was fysiek blind maar ook geestelijk. Die geestelijke genezing dankte hij aan zijn levenslange blindheid. Heb jij het ook het gevoel dat er iets is dat jij wel ziet dat veel ziende mensen niet zien of niet kunnen zien? En wat is dat dan?
JO Ik denk dat wat de meeste mensen niet zien wat God allemaal in petto heeft. Wij mensen zien alleen wat vlak voor ons is, het heden. We denken te weten wat er gaat gebeuren, maar we weten het niet. Waar we onvoldoende bij stilstaan, is dat God alles ziet. Hij kan me nu zien
zoals ik op mijn 80e zal zijn. Hij heeft een plan met mijn leven. Hij wist dat ik hier zou zijn, Hij weet waar ik de komende dagen zal zijn. Hij heeft met ieder mens een plan en dat zien de meeste mensen niet. Maar als je beseft dat Hij een plan heeft dat ons hoop geeft en toe- komst dan verdwijnen plotseling onze zorgen want we geloven dat Hij door ons goede dingen doet. Bovendien kan je dan het leven gaan leiden dat Hij voor jou bestemd heeft.
RS Heel erg bedankt voor je komst. Je hebt ons zeer geïnspireerd. God zegene je.
Solo – Beth Groombridge – “No More Night”
Het tijdloze thema aarde en hemel zullen voorbijgaan het is geen droom God zal op die dag alle Dingen nieuw maken voorbij is de vloek die ons deed struikelen en vallen het Kwaad is verbannen Naar de eeuwige hel nooit meer nacht nooit meer pijn nooit meer tranen nooit meer zal ik huilen zing De lof van de grote Ik Ben we zullen leven in het licht van het opgestane Lam zie hoe rondom de Volken zingend knielen geen geluid dan de lofzang voor Christus, onze Koning langzaam worden de Namen opgelezen uit het Boek des Levens maar ik ken de Koning en heb niets te vrezen nooit meer Nacht nooit meer pijn nooit meer tranen nooit zal ik meer huilen zing de lof van de grote Ik Ben. we Zullen leven in het licht van het opgestane Lam ginds is mij een woning toebereid waar ik met mijn Redder voor eeuwig zal leven nooit meer nacht nooit meer pijn nooit meer tranen nooit zal ik meer Huilen zing nu de lof van de grote Ik Ben we zullen leven in het licht van het opgestane Lam we zullen Leven in het licht van het opgestane Lam halleluja voor het opgestane Lam
(donateursspot)
Er bestaan geen gewone mensen. U kunt elke ochtend opstaan met een zelfvertrouwen en een kracht
die geen mens omver krijgt. Eén enkel mens heeft in Gods ogen een enorme waarde. Jij bent bij-zonder.
Preek – “Living in a God-Bathed World”
door Robby Schuller
Als je Jake hoort praten, besef je dat hij iets ziet ook al is hij blind, dat velen van ons niet zien. U hoor-de hem vertellen hoe God hem kracht geeft en het vermogen een groter plan te zien, terwijl hij worstelt met van alles. Iemand als Jake, eigenlijk iedereen die met lijden of verlies kampt voelt zich al gauw alleen en twijfelt aan de zin ervan. En al worstelt Jake misschien nog steeds met zijn blindheid hij heeft er iets diepers voor teruggekregen. Een nieuwe manier van zien. Vandaag wil ik het hebben over die manier van zien. Over hoe de wereld echt is en wat er werkelijk speelt ook als de dingen die we zien ontmoedigend zijn en ons teleurstellen. Over wat het inhoudt iets te zien dat groter is dan je om-standigheden. Ik wil het vooral hebben over al die mensen die vooral als ze worstelen, lijden of met verlies worden geconfronteerd zich volkomen alleen voelen. Hoe ze irrationele keuzes gaan maken foute besluiten nemen en verkeerde patronen creëren gebaseerd op een diep gevoel van eenzaam-heid. We leven in een vreemde tijd in omstandigheden die de wereld nooit heeft gekend. Je kunt op zoveel manieren communiceren met degenen van wie je houdt. Er is Facebook waar je teksten op kwijt kunt en kunt zien wat mensen doen, met al die foto’s en filmpjes. Uw inbox zit vast stampvol email, uw mobiel zit vast vol met voice-mails smsjes, en u belt voortdurend. Vroeger duurde het jaren
om van land tot land te reizen. Maar ik kan vanavond nog in China zijn als ik nu op het vliegtuig stap.
Ik kan via Skype rechtstreeks praten met mijn vrienden in Duitsland, Nederland of Afrika. Dood-eenvoudig allemaal om contact te zoeken met de mensen in de wereld om ons heen. Er zijn talloze manieren om mensen te bezoeken of op andere manieren te spreken met degenen van wie we houden, die belangrijk voor ons zijn. En toch, in deze tijd vol ongelofelijke communicatietechnologie zijn mensen eenzaam. Heel erg eenzaam. Er is iets vreemds gebeurd. We dachten dat al die nieuwe
technologische mogelijkheden de eenzaamheid uit de wereld zou verdrijven. We hebben meer tijd,
meer mogelijkheden om te communiceren met wie we maar willen. Velen van ons zitten constant te emailen, skypen, smsen en facebooken en voelen zich vreselijk eenzaam. Soms zelfs te midden van degenen van wie we houden. Een vreselijk gevoel: Je bent op een feestje of drinkt met iemand koffie.
Misschien heb je een goed gesprek met iemand die je hoog aanslaat en nog voel je je eenzaam. Dat is nog erger dan dat er niks uit je handen komt. Je hebt zat mensen in je leven, je kunt van alles doen
en toch voel je je eenzaam. En vanuit die diep gevoelde eenzaamheid zijn we dan geneigd verkeerde keuzes te maken. Blaise Pascal zei dat diep in de ziel van ieder mens een Godvormig gat zit. Alleen God past daarin. De eenzaamheid die velen van ons dagelijks voelen komt daaruit voort. Velen proberen met mensen werk, tv, internet, vermaak, drukte, spullen dat gat te vullen. We doen alles om die eenzaamheid op te vullen. We betalen enorme bedragen voor bepaalde spullen, om bepaalde plekken te bezoeken dan zal die leegte gevuld worden. En er is maar één ding dat die leegte kan vullen één ding maar. En als dat gat is gevuld door de kracht en liefde en troost van God, dan kan je facebooken, skypen en emailen vanuit je centrum vanuit een plek die genezen is, die heel is, die één is. Daarom wil ik jullie dit zeggen, vrienden: Alleen zijn bestaat niet. Je kunt echt nooit alleen zijn. God Immanuel: God is met ons.
Er is niets dat je kunt ondernemen, waar ook ter wereld diep in de woestijn of diep in een kerker alleen zijn kan niet: God is altijd bij ons. Dat is de basis van ons geloofsleven: God in je kern hebben, diep in je binnenste. Van daaruit leef ik, maak ik keuzes maak ik plezier en leef het leven. Als dat gat gevuld is krijg je een totaal ander leven. Als Jezus is opgestaan uit de dood gebeuren er vreemde dingen in de periode tot aan zijn hemelvaart. Hij verschijnt herhaaldelijk aan zijn discipelen, maar ze herkennen Hem niet. Er is het verhaal van de Emmaüsgangers. Twee van de 70 volgelingen lopen naar de stad Emmaüs. Ze weten niet dat Jezus is opgestaan uit de dood. Sommige discipelen hebben alles op-gegeven om Jezus te volgen. Bezittingen, vriendschappen, aanzien. En wat gebeurt er? Hij sterft als rebel. Ze gaan naar huis. Het is mislukt. En terwijl ze daar lopen, loopt Jezus letterlijk naast hen en praat de hele weg tegen hen, urenlang. Al die tijd hebben ze niet door dat Jezus daar loopt en hen onderricht geeft. Te midden van hun pijn en verdriet loopt Jezus met hen mee. Pas als Hij het brood breekt pas dan gaan hun ogen open. Maria Magdalena komt bij het lege graf. Ze huilt, en als ze zich omdraait staat ze oog in oog met Jezus. Hij staat daar en ze denkt dat Hij de tuinman is. Ze vraagt: Tuinman, wat heb je gedaan met het lichaam van mijn Heer? En Hij zegt alleen maar: Maria…Dan ziet ze pas dat het Jezus is. Hij was vlak bij haar, maar ze herkende Hem niet. En dan het verhaal van de mannen die aan het vissen zijn. Ze vangen helemaal niks en dan zegt iemand die ze niet kennen: Gooi je netten uit aan de andere kant. We proberen het al de hele dag, zeggen ze, maar we zullen het proberen. Vervolgens vangen ze zoveel vis dat de netten beginnen te scheuren. En dan ziet Johannes opeens dat het Jezus is. Dit gebeurt telkens weer. Waarom? Waarom doet Jezus dat met hen? Ze hadden kunnen zien dat Hij het was. Dat is vreemd. Hij brengt hen op die manier bij dat de oude realiteit van een fysieke Jezus in je nabijheid voorbij is. Maar dat Jezus nog steeds bij je is al zie je Hem niet. Hij bereidt hen voor op de Heilige Geest, op een Jezus in hun binnenste, die nooit meer weggaat. Ze zijn zo gewend met hun rabbi te wandelen en vragen te stellen en Hem alles te laten opl-ossen. Nu leert Hij hen dat ze dieper moeten gaan, volwassen moeten worden. Ze moeten Jezus diep in hun binnenste krijgen. Hij bereidt hen voor op de Heilige Geest. Dat is wat Jezus hen bijbrengt. Oké Bobby, dus jij zegt dat God er altijd is, altijd bij me is. Maar er blijft van alles gebeuren. Vreselijke dingen. En ik heb verdriet. Toch is God er. Maar waarom houdt Hij zich onzichtbaar? Ik wil het daar kort over hebben. God moet in zekere zin onzichtbaar zijn en Hij moet de mensen een keuze bieden, uit liefde. God heeft ons naar zijn beeld gevormd zodat Hij ons kon kennen en we een echt liefdevolle relatie konden hebben. Hij heeft geen poppetjes gemaakt, geen robots. Elke dag weer hebben we de keus om wel of niet te doen wat God wil. Dat is vrije wil. Ook al hou je van God soms doe je niet wat God wil en dan doe je jezelf tekort. Ondanks de liefde gebeurt dat soms. Of stel u voor dat God de hemel zou openen en tot de mensheid zou zeggen: Hallo allemaal. Ik wou maar even zeggen dat Ik, God, echt besta en de baas ben over het heelal. En de wolken sluiten zich weer. Stel u voor wat er dan met de wereld zou gebeuren. Als mensen nu beslissen over goed en fout, zou alles heel anders zijn. Dat is toch goed? denkt u. Maar nee, want wat God wil is dat mensen voor het goede kiezen omdat ze ervan houden, omdat ze het willen. Stel u voor, een dief die juwelen steelt en wordt ge-grepen door een agent die een wapen op hem richt. Zegt u dan: Hij heeft de juwelen teruggelegd, hij is een ander mens geworden? Gods bestaan heeft voor veel mensen iets onheilspellends. Als je God niet wilt zien, laat Hij ook niet zien dat Hij bestaat om te zorgen dat de vrije wil en vrije keuze intact blijven. In onze realiteit nemen mensen foute beslissingen zodat er foute dingen gebeuren en het duister eigenlijk nog altijd heerst. En dan zegt u: Wat maakt het dan voor verschil dat God dat allemaal doet? God is er wel, maar hij lijkt onmachtig niet in staat iets te doen. Maar dat is zeker niet zo. Het prachtige van geloof is dat God, meestal via mensen ongelofelijke, wonderbaarlijke dingen doet. En daarvoor is geloof nodig. Hoe noemt Jezus de Heilige Geest? Die had Hij allerlei namen kunnen geven. Bijvoorbeeld ‘de Krachtbron’. Of Hij had hem kunnen aanduiden met de grote Beloner. ‘De Automaat’ was ook een goeie geweest: Je stopt er een verzoek in en krijgt wat je wilt. Maar Jezus had een andere benaming voor de Heilige Geest: de Trooster. De Heilige Geest is degene die vulling geeft
aan die leegte in je hart en neemt je mee naar een nieuwe werkelijkheid waarin God, zijn liefde en zegeningen er altijd voor je zijn. Hij zal diep in je binnenste zijn en je troosten ook al ben je wegge-zonken in eenzaamheid en verdriet. En dan helpt Hij je om daarna een juist besluit te nemen. Hij geeft je de kracht van binnenuit om te doen wat moet gebeuren. Zo schept Hij binnen jouw leven nieuw leven. En dat gaat niet in één keer niet klaar terwijl je wacht, niet meteen. Het is een tocht. Hij komt naast je, transformeert je, loopt me je mee…en soms zullen er toch vreselijke dingen gebeuren.
En als je de wereld niet ziet zoals Jake met een blik van eeuwigheid, wetend dat er grotere dingen spelen dan zijn de pijn en de problemen heel moeilijk te doorstaan. Ja, God laat erge dingen toe in je leven. Het hoort bij het leven. Je zult leed meemaken, lijden, de dood, pijn maar dan zal God je de juiste keuze ingeven. Hij zal je troosten en Hij zal het zijn waar je heen gaat om troost en verlichting te vinden. Want je bent nooit alleen. Nooit. Helemaal nooit. Je bent nooit alleen. De God die van je houdt
en het beste voor je wil zal je nooit alleen laten. Elke morgen ontwaak je in zijn vreugde en gelach, opgetogenheid en liefde en elke nacht slaap je in zijn vrede, eeuwige schoonheid en goedheid. Elke dag is een zegen van God. God is altijd bij ons. Hij is het water waarin we zwemmen. Hij is altijd om ons heen, zijn zegen is altijd met ons. Je bent nooit alleen. Nooit. We leven in een van God door-trokken wereld. Ik bedacht me laatst dat mensen moeten leren om niet in God te geloven. Iemand die niet in God gelooft, heeft dat van een ander gehoord. Oude beschavingen en natuurvolken in de wildernis geloven altijd in God of totems of wat dan ook. Als ze om zich heen kijken is het voor hen duidelijk dat er iets magisch, iets mysterieus gaande is. Wij stoppen een zaadje in de grond, kweken het op en maken aantekeningen en zeggen: Kijk, we zijn erachter. Ze stoppen een zaadje in de grond.
Dat wordt een boom en van die boom eten ze. Dat is waanzinnig, dat is magisch. Er is iets heel mysterieus en goddelijks aan de wereld waarin wij leven. In de door God gemaakte wereld ga je steeds meer beseffen dat er iets goddelijks is aan alles om ons heen. En het omgekeerde is ook waar.
Onze door mensen gemaakte wereld is een wereld van plastic en cement en dat heeft ook invloed op hoe we de dingen zien. Jezus wist dat God er altijd is en dat zijn goedheid ons voortdurend omringt.
Een kever of zo. Hij wist dat God altijd bij ons was. En wat deed Hij? Hij riep zijn discipelen bijeen.
Hemel… Een kever. De door God gemaakte wereld is vlak om me heen. Ik had hem bijna uit de lucht gemept. Kijk, het zit zo…Henri Nouwen houdt ons voor: We moeten onze eenzaamheid die permanente leegte van binnen, veranderen in een plek van afzondering. Jezus deed dat ook. In Lucas 5 vers 16 staat dat Jezus zich geregeld terugtrok op eenzame plaatsen om er te bidden. En in Marcus 6 vers 31 spreekt Jezus met zijn discipelen,die doodmoe zijn en stuurt ze naar eenzame plaatsen om te bidden. Als je bewust naar een mooie, natuurlijke, eenzame plek gaat om God te zoeken, zal je Hem waarschijnlijk vinden en ook nog iets anders. Als je naar die lege, eenzame plek in je hart gaat…
wordt die eenzame plek een plek van afzondering. Als je bewust alleen bent, ben je nooit alleen. God is altijd bij je en heeft je nooit alleen gelaten. Misschien zegt u: Maar ik vóel God niet. Ik geloof wel dat Hij er is maar zo heb ik God nooit ervaren. Laat me u dan dit zeggen: Je voelt God het meest als Hij door je heen beweegt. Je voelt God het meest als Hij door je heen beweegt. Vroeger vergeleek men vaak het Meer van Galilea en de Dode Zee. Het Meer van Galilea ontvangt zoet water uit de Jordaan en staat ook weer zoet water af aan de Jordaan. Er stroomt constant water door het meer waardoor het schoon en rijk aan leven is. Maar dan de Dode Zee. Er stroomt constant water in, maar er stroomt niets uit. Al het water in de Dode Zee is zout en levenloos: Er zijn geen planten of vissen. Het leven van velen lijkt meer op de Dode Zee dan op het Meer van Galilea.We gaan naar de kerk, lezen boeken, de Bijbel, we bidden we zoeken zelfs stilte en eenzaamheid op, maar doen niets voor de wereld. Dan ben je als de Dode Zee, zoet water stroomt voortdurend je leven in maar als het niet weer uit je stroomt, voel je het niet en doet het ook niks. Wil je God ervaren, laat Hem dan door je heen werken. Het is een bijbels principe. Jezus zegt het in de Bergrede: Vergeef je ‘n ander, dan vergeef ik jou. Vergeef je niet, dan vergeef ik jou ook niet. Ik heb duidelijk gemerkt dat als iemand me kwetst of beledigt en ik vergeef die persoon, dan voel ik dat God mij vergeeft. Je mag ook niet oordelen, zegt Hij. Als ik m’n oordeel over iemand inhoud voel ik dat God zijn oordeel over mij ook inhoudt. U zult het voelen, Gods liefde als u een eenzame plek opzoekt en daarna het licht in de wereld wilt zijn en iets wezenlijks wilt bijdragen. Dan voel je God door je heen bewegen. Een wonderbaarlijk gevoel. Dat wil God zien. Daarom zei Jezus: Jij bent het licht in de wereld. Je zou verwacht hebben dat Hij zei: ‘Ik ben het licht in de wereld.’ Niet dus. Jullie zijn het licht in de wereld en het zout van de aarde. Dat is jullie doel. Ook als je lijdt, zal je je lijden gebruiken om duisternis te verlichten. Je moet iemand wordt die niet leeft vanuit die innerlijke leegte. Sta God toe dat vacuüm te vullen zodat we geen dingen gaan
verafgoden maar leven en bloeien in Gods Koninkrijksleven nu door te zeggen: Ik ben niet alleen, ik ben niet bang God is bij me in mijn lijden. Hij heeft me niet verlaten, Hij is hier.En vanuit die veilige zekerheid neem je je beslissingen. Dan ben je je vrienden tot zegen, ook als je facebookt en emailt en telefoneert. Dan is je hele leven gezegend doordat je werkt vanuit een plek van afzondering en niet van eenzaamheid. Laten we bidden.
Gebed
Heer, we danken u. We prijzen uw naam en geven U de eer. Open onze ogen, zodat we zien dat u er bent. Dank U, Vader. Help ons te leven in uw Koninkrijk opdat we de diepste leegten in ons hart vullen. We hebben U lief en bidden dit in Jezus’ naam. Amen.
Samenzang – “We Build a New Tomorrow”
Ons wacht een nieuwe morgen wij horen in zijn plan en mogen helpen bouwen want God kent onze Gang ons denken maakt de toekomst ons hand’len doet ons gaan ons wacht een nieuwe morgen zijn Werk wacht: treedt dan aan halleluja, halleluja, halleluja
Zegen
Amen. Dank je, Bobby. Een geweldige preek. Laten we trachten het licht te zijn in de wereld en het zout van de aarde. Ieder van ons.
Moge de genade van onze Heer Jezus Christus de liefde van God de Vader en de eenheid met de Heilige Geest met u zijn tot Jezus wederkomt in leven of in dood. God zegene u. Amen.
Leven in een door God gebaadde wereld
Alle uitzendingen
Televisie
Iedere zondag wordt een nieuwe televisiekerkdienst van Hour of Power opgenomen in Shepherd’s Grove. Bekijk via onderstaande link de uitzendingen van de afgelopen maanden. Via de uitzendingen brengen we de boodschap van Jezus op een laagdrempelige en eigentijdse manier. Met veel aandacht voor muziek en een overdenking die raakt. In de Nederlandse uitzending interviewt presentator Jan van den Bosch elke week een Nederlandse gast over zijn of haar geloof.
Naar de uitzendingen