Opening
Welkom in Shepherd’s Grove in Garden Grove, Californië. Welkom bij Hour of Power met Bobby Schuller.
Samenzang – Joyful, Joyful
Vreugde, vreugde, louter vreugde is bij U van eeuwigheid. Schepper, die ‘t heelal verheugt en bron Van eeuw’ge vreugde zijt. Gij, die woont in licht en luister drijf de schaduwen uiteen hij, die zoekend Doolt in ‘t duister vindt het licht bij U alleen. Amen! Amen! Amen!
Welkomstwoord
Door Bobby Schuller
Dit is de dag die de Heer heeft gemaakt. Wij zullen ons erover verheugen. Goedemorgen. Welkom in Shepherd’s Grove. Fijn dat u er bent. Groet de mensen rondom u in naam van God: God houdt van u en ik ook. Laten we bidden.
Gebed
Vader, we zijn hier om U te danken voor het leven. Maak ons geestelijk sterk opdat we kunnen bij-dragen aan een betere wereld. En Vader, we zijn hier alleen dankzij Jezus. In zijn naam bidden wij. Amen.
Samenzang – “Rejoice, the Lord is King”
Verheug u, de Heer regeert aanbid uw Koning, Heer verheug, breng dank en zing geef eeuwig Hem De eer verhef uw hart verhef uw stem, verheug, wees blij verheerlijk Hem de Heer, onze Redder Regeert Gods liefd’ en waarheid houdt stand sinds Hij de zonde overwon troont Hij aan Gods Rechterhand verhef uw hart verhef uw stem verheug, wees blij verheerlijk Hem
Schriftlezing 1 Timotheüs 6:9-12
door Glenn DeMaster
U mag gaan zitten.Luistert u ter voorbereiding op de preek naar deze woorden uit 1 Timoteüs. Wie rijk wil worden, staat bloot aan verleiding, raakt in een valstrik en valt ten prooi aan dwaze en schadelijke begeerten die een mens in het verderf storten en ten onder doen gaan. Want de wortel van alle kwaad
is geldzucht. Door zich daaraan over te geven, zijn sommigen van het geloof afgedwaald en hebben ze zichzelf veel leed berokkend. Maar jij, een dienaar van God, moet je hier verre van houden. Streef naar rechtvaardigheid, vroomheid, geloof, liefde, volharding en zachtmoedigheid. Strijd de goede strijd van het geloof win het eeuwige leven waartoe je geroepen bent en waarvan je in aanwezigheid van velen zo’n krachtig getuigenis hebt afgelegd. God zegene deze lezing uit zijn Woord.
Koor – “Psalm of New Beginnings”
Verheugd was ik toen ik hoorde verheugd was ik toen ik hoorde wij gaan naar het huis wij gaan naar Het huis wij gaan naar het huis van de Heer hef op, poorten, uw hoofden omhoog hef uw harten Omhoog, o gij mensen hef op, poorten, uw hoofden omhoog en de Koning vol majesteit de Koning vol Majesteit zal binnengaan het is de Heer de Heer van de hemelse machten ga met een danklied zijn Poorten binnen kom voor zijn troon met een lofgezang de Heer is vol genade en ere de standvastige Liefde van God duurt voor eeuwig verheug, geef dank en zing zing een nieuw lied met een visie
Zing een nieuw lied van gena zing een lied van geloof en wijsheid zing een nieuw lied waar ik sta
Geef ons stemmen om te aanbidden geef ons harten vol leven en vrij in deze plaats waar we opnieuw
Beginnen God van genade, begin bij mij leid ons voort om U te volgen hoop te geven in de nacht
Maak ons dienstbaar voor uw Koninkrijk dat Gods licht door ons wordt gebracht roept U ons, God van belofte God van licht
Interview – JOSH & HEATHER AVIS
BS = Bobby Schuller / JA = Josh Avis en HA = Heather Avis
Inleiding
Josh en Heather Avis zijn bij ons te gast. Ze hebben een prachtige boodschap voor mensen met een kinderwens: Adopteer. Zeker voor christenen is adopteren een van de mooiste dingen die we kunnen doen. Dit stel heeft er drie geadopteerd, waarvan er twee gehandicapt zijn. Ze gaan ons er iets over vertellen.
Interview
BS Hallo, Josh en Heather. Fijn dat jullie er zijn. Vertel eens iets over jullie kinderen. Twee van de drie zijn gehandicapt. Hoe zijn jullie ertoe gekomen juist deze kinderen te adopteren
HA Ik begin. We hebben drie kinderen. Ze zijn 6, 3 en 1 jaar oud. We waren eerst niet van plan
om te adopteren en al helemaal geen kind met een handicap. Zwanger worden lukte niet, we
worstelden met die onvruchtbaarheid en stonden voor de keus: IVF of adopteren. Voor IVF voelden we heel weinig. Daarom kozen we voor adoptie, en wel op de veiligste manier: Via een privé-bureau. We betaalden een hoop geld voor een gezond kind.
JA En we konden kiezen. Er bestond een mogelijkheid om een jongen of een meisje te kiezen,
het ras en ga maar door. We vonden het een veilig idee dat we konden kiezen. Maar God dacht er anders over.
HA Je krijgt een vragenformulier en kruist aan ‘ja’ of ‘nee’ bij de meest uiteenlopende dingen wat betreft het kind èn de familie van herkomst.
BS Toen jullie die afweging maakten kozen jullie voor twee kinderen met zware handicaps. Waarom?
HA Goeie vraag. We kozen ze niet zelf, God koos ze voor ons. Ik ben er dankbaar voor. Wij hadden ‘nee’ gezet bij Down-syndroom. Onze oudste dochter was doodziek. Ze had pulmonaire hypertensie en werd 2,5 jaar lang 24 uur per dag beademd. Ze was aan haar hart geopereerd en moest weer worden geopereerd. We hadden overal ‘nee’ aangekruist. En God zei: Leuk hoor, maar dit is wat Ik jullie geef. En het is een geschenk, het mooiste wat jullie kunnen krijgen. We gingen erin met gebalde vuisten, toen we de diagnose hoorden. We worstelden met God. Ik wist wat het was onvruchtbaar te zijn had ermee leren leven. Ook met het idee van adoptie. Nu moest ik een doodziek kind met Down-syndroom adopteren? Het was oneerlijk. We zijn er niet als heiligen ingestapt.
JA Nee, we waren echt in de rouw. Zij is geschapen om moeder te worden. We waren zo’n 3,5 jaar getrouwd toen we begonnen en het duurde vijf jaar voor we kinderen hadden. Als ik Heather zo zag die is geschapen om kinderen te krijgen maar dat lukte niet, dat was echt moeilijk voor ons. Toch wisten we dat kleine meisje te accepteren. Ze was van ons maar was doodziek. Haar medische dossier was zo dik. Ze was pas vier maanden oud. Het is alsof God zei: Ik heb een cadeau voor je ingepakt. Het is prachtig ingepakt. Als je het uitpakt en het papier en de linten zijn verwijderd zeg je dan: Dit wilde ik niet, neem maar terug? Kon ik het teruggeven aan God en dan zeggen: ‘Sorry God, neem maar terug’?
HA We hebben het over God. Ook als het moeilijk is, is onze dochter een geschenk. We zeiden ja tegen haar. We hadden het er wel moeilijk mee en dus zeiden we het wel wat aarzelend.
Maar het volgende moment werden we overspoeld door Gods zegeningen. Alles keerde ten goede. Ze hoort nu bij ons en ze is ons kind. Elke ouder weet: Je kind is gewoon je kind. Dat lieve schattige kindje is echt ons kind. Ze was gewoon onze eerste. Ze was op zich al een geschenk. Maar als je jarenlang je kind bijstaat in haar handicap, een openhartoperatie, ziektes, artsen en ga maar door. Behandelingen. Maak je God op een andere manier mee.
Ook dat is een geschenk. Er is veel schoonheid in lijden doordat je God anders leert kennen.
BS Je vraagt niet om dat lijden maar je ziet dat God al die verhalen ten goede keert. Heerlijk voor Macy dat er van haar wordt gehouden dat er mensen zijn die niet van haar zijn weggelopen.
Als in de Zaligsprekingen. ‘Zalig is Macy.’ Je zei dat ze een zegen is en jullie houden intens van haar. Maar jullie hebben drie kinderen, waarvan nog één met een handicap?
JA Je had het over een geschenk. Door onze ervaring met Macy. En het is wonderbaarlijk. Ik weet nog dat de artsen zeiden: Ze kan drie worden, als de operatie goed gaat. Ze is nu zes.
En God heeft ons echt meegegeven: Je kunt drie dagen hebben of 33 jaar of meer, alles is een geschenk voor ons. Dus nu hebben we nog twee kinderen erbij. Met de ervaring die we hadden, hebben we onze handen open gehouden voor God en gezegd: We denken dat we het aankunnen om nog een gehandicapt kind op te voeden. En zo heeft God het gedaan.
En Auggie, August, is ruim één. Een heerlijk ventje.
BS Hij heeft ook Down-syndroom
JA Inderdaad. We hebben hem vanaf de eerste dag. Hij heeft met vier maanden een openhart- operatie gehad. Hij heeft het dapper doorstaan. God heeft zijn hart wonderbaarlijk genezen.
Hij maakt het prima. Ja, drie kinderen dus…
BS Jullie hebben van je wonden wonderen gemaakt. Jullie hebben natuurlijk enorm veel geleerd
over omgaan met Down-syndroom. Jullie willen meer kinderen laten profiteren.
HA Dat was zo met de derde. Onze tweede is niet gehandicapt. Zij is ook een heerlijk kind. We wilden ons gezin verder uitbreiden. We hadden ruime ervaring en wisten dat er geholpen moest worden. En voor ons is het een eer. Veel mensen zeggen dat ze het zo geweldig vinden wat wij doen. Dan denk ik: Hou toch op. Wij zijn maar heel gewone mensen die voor hun kinderen zorgen, die ze van God hebben gekregen. We zijn op een unieke manier ouders geworden.
BS Josh en Heather Avis doen fantastisch werk op adoptiegebied. Op @MacyMakesMyDay kunt u foto’s bekijken en berichten plaatsen. Hun missie is meer gehandicapte kinderen geadopteerd te krijgen. We bidden voor jullie project om mensen aan te moedigen om te adopteren.
INSTRUMENTAL – HOP DIXIELAND BAND – “Down by the Riverside”
INSTRUMENTAL – HOP DIXIELAND BAND – “What a Wonderful World”
Preek – “Money in the Kingdom of God: Desire”
door Bobby Schuller
Vandaag beginnen we een reeks preken over geld. Welke rol speelt het in je leven? Wat doet het met je dromen en verlangens? Veel mensen laten zich, net als ik, vaak voor de gek houden door wat geld allemaal belooft. Er is een liedje getiteld Bittersweet Symphony. Zo’n nummer waar elke muzikant
jaloers op is. En in het koortje zit de regel: ‘Het leven is een bitterzoete symfonie.’ ‘Je probeert de eindjes aan elkaar te knopen bent een slaaf van het geld tot je dood’. Veel mensen voelen het zo.
Maar als gelovigen hoeven we niet in de valkuil van het geld te stappen. Hier is een statistiek die ik pas onder ogen kreeg. In de Bijbel wordt meer dan 2200 keer gesproken over geld en bezit. Dat is drie keer zo vaak over geld als over liefde. Zeven keer zo vaak over geld als over bidden. Acht keer zo vaak over geld als over geloof. 15 procent van de Bijbel gaat over geld. Eén vijfde van Jezus’ woorden
was gewijd aan geld en bezit. 17 van de 38 gelijkenissen gaan over geld en bezit. Jezus sprak meer over geld dan over enig ander onderwerp uitgezonderd het Koninkrijk van God. Jezus zegt over schatten: Er is niets in deze fysieke wereld dat werkelijk zijn waarde behoudt. Alleen wat je geeft, wat je doet voor anderen neem je mee als je deze wereld verlaat. Naakt ben je op de wereld gekomen,
naakt zal je haar verlaten. 1 Timoteüs hoofdstuk 6. Timoteüs zegt: Dit is een bekende passage. Glenn heeft hem mooi gelezen en ik lees hem nog eens. Wie rijk wil worden, staat bloot aan verleiding, raakt in een valstrik en valt ten prooi aan dwaze en schadelijke begeerten die een mens in het verderf storten en ten onder doen gaan. Want de wortel van alle kwaad is geldzucht. Door zich daaraan over te geven, zijn sommigen van het geloof afgedwaald en hebben ze zichzelf veel leed berokkend. Maar jij, Timoteüs, een dienaar van God, moet je hier verre van houden. Streef naar rechtvaardigheid,
vroomheid, geloof, liefde, volharding en zachtmoedigheid. Strijd de goede strijd van het geloof, win het eeuwige leven waartoe je geroepen bent en waarvan je in aanwezigheid van velen zo een krachtig getuigenis hebt afgelegd. Deze passage wordt heel vaak verkeerd geciteerd. Vaak zeggen mensen:
Geld is de wortel van alle kwaad. Maar dat staat hier dus helemaal niet. Er staat: Geldzucht is de wortel van alle kwaad. Een fundamentele vraag: Is geld voor een christen iets goeds of iets slechts?
Het is niet goed en niet slecht. Het is wat het is. Het ligt er helemaal aan waarvoor je het gebruikt. En het hangt af van de mentaliteit van wie het bezit. Geld voor iets goeds of voor goederen, is goed.
Maar als we het zien als een doel op zich, wordt het afgoderij. Jezus onderricht ons in de liefde. Je hebt je naaste lief en God en zijn Koninkrijk je houdt van de dingen waar Hij van houdt, mensen, kinderen. Maar als je iemand wordt die dol is op geld, is dat een soort verraad aan de diepste kern
van wat Jezus ons leert. Je kunt niet houden van geld èn houden van God. Je kunt niet van geld houden èn echt van mensen houden. Want liefde voor mensen kan alleen maar blijken uit opoffering.
Wie van geld houdt, offert juist mensen op voor geld, niet andersom. Daarom kan je niet houden van God èn van geld. Je kunt niet beide dienen, niet beide aanbidden en je kunt niet vertrouwen op God
èn op geld. Het is één van tweeën. De wortel van alle kwaad, zegt hij en dat is ook zo. Vrijwel alles wat we als slecht beschouwen wortelt in iemand of een organisatie die meer van geld houdt dan van mensen. Eén van de grootste kwaden die er momenteel zijn, is mensenhandel. Wat daarachter zit, zijn mensen die meer van geld houden dan van mensen of dan van God. De grootste kwaden lijken misschien niet altijd slecht maar als je ze ver genoeg natrekt, vind je dat geldzucht achter de grootste kwaden ter wereld steekt. Zoals we ons in de schulden steken om maar niet achter te blijven bij de buren, daaruit blijkt duidelijk dat we geld boven geloof en religie en mensen stellen. En we gaan eraan kapot. Onze cultuur is van geld doordrenkt, meer dan enige vroegere cultuur. In elke cultuur is geld belangrijk, maar het meest bij ons. We zijn het rijkste land ter wereld. Ons BNP was twee jaar geleden
14 triljoen dollar. Bijna driemaal zoveel als nummer 2, China en nummer 3, Japan. We zijn schatrijk en bulken van het geld. Waar we nu zijn, Orange County, is een van de rijkste districten van een van de rijkste staten van het rijkste land ter wereld. Geld telt hier. Onze cultuur wortelt in geld, daarom moeten we erover praten. Als geld een doel op zich is Als iemand iets doet omdat het zo goed betaalt is dat te begrijpen. Dat is een reden. Eigenlijk vreemd dat u dat niet raar vindt. Want geld mag uiteindelijk nooit
de reden zijn om iets te doen. Het woord ‘money’ komt van de Romeinse godin Juno, een van de belangrijkste goden. Ze zetelde op een van de zeven heuvels van Rome. Ze had ook een achternaam.
Ze was de godin van huwelijk en vruchtbaarheid en werd afgebeeld in krijgsuitrusting, ze was de beschermster van Rome. Haar tweede naam was Moneta. Dat betekent ‘waarschuwing’ in het Latijn.
En al het Romeinse geld werd geslagen in de tempel van de heidense godin Juno. Dus van Juno Moneta komt ons woord ‘money’. Het hele beeld is er dus een van idolatrie: afgoderij. Het komt van een ‘idool’. Wat is een idool? Dat is een fysiek object zonder echte kracht maar waarop we vertrouwen
en waarnaar we ons leven inrichten. Dat komt neer op: vereren. Je legt al je geloof in één ding. Bijna niemand gelooft in zichzelf. Mensen zoeken het in hun vaardigheden. Maar dat zijn ze niet. Of in hun reputatie, in hun ouders, in hun erfenis, hun baan. Of ze stoppen hun vertrouwen in geld. Of in God.
Als we iets maken waarop we vertrouwen en waarnaar we ons leven inrichten, zoals geld, als dat de kern van je leven wordt, wordt geld je idool, je afgod. Ik zeg dat nogal onbarmhartig omdat ik van u houd. Want velen van ons voelen zich wanhopig, vooral op het punt van geld, omdat we nooit genoeg hebben. Wanneer heeft u genoeg? vroeg iemand Rockefeller. Als ik nog iets meer heb, zei hij. Er zijn veel fabels over geld. We denken dat het ons beschermt en een veilig gevoel geeft. Dat soort ideeën krijg als je ooit zoals ik de pijn van gemis hebt ervaren. We denken dan al gauw aan honger of kou. Dat is wel extreem. In Amerika speelt dat misschien een beetje, maar niet heel erg. Het is een diepere, meer existentiële pijn, die van je waarde als persoon. Eén van de zinnetjes waar ik mij als christen aan erger is: ‘Wat is hij netto waard?’ Dat wil zeggen: Wat is zijn aandelenbezit? Meen je dat?
Is dat hoe iemands waarde wordt bepaald? Dit laat zien hoe onze cultuur mensen bekijkt. Er is de westerse mythe die, al wil je het niet, in je hart verankerd is: Als ik genoeg geld heb, loop ik geen
gevaar, ben ik vrij en vervuld. Ik heb een prachtig verhaal voor u. Bent u wel eens bij de honden-rennen geweest, met windhonden? Het is wel lachen, zoals die honden zich laten foppen. Ze rennen achter een plastic haas aan die altijd net iets harder gaat dan die honden. Ze rennen niet op de finish af, maar achter die haas aan. Op een dag ging het systeem kapot en kregen de honden de plastic haas te pakken. Eerst waren ze door het dolle maar ze wisten niet wat ze ermee aan moesten. Ze keken elkaar aan zo van: ‘Wat nu?’ ‘Geen idee.’ ‘We mogen dit ding niet pakken. Ik heb altijd van die haas gedroomd en nu heb ik hem.’ ‘Wat moeten we nou?’ vragen ze elkaar. ‘Opeten? Kapotmaken?’
Maar weet u wat zo leuk is of eigenlijk heel triest? De honden waren waardeloos geworden. Als ze één keer de haas te pakken krijgen, rennen ze nooit meer. De deurtjes gaan open en ze denken:
‘Laat maar zitten, die haas.’ ‘Ik ga mezelf hier niet meer voor gek zetten.’ Mooie metafoor hè? Velen vinden zingeving in het achtervolgen van de haas. We weten niet dat de problemen pas beginnen als we hem vangen. Dan stort onze wereld in. Als we onze hebzucht zouden vervangen door verlangen naar de eeuwigheid verlangen naar God, het verlangen Jezus persoonlijk te kennen, lief te hebben en te volgen. Hoe zou het zijn als we deze wereld verlaten, naakt maar vol herinneringen aan mensen die we hebben gered, begeleid? Onrechtvaardige systemen die we hebben aangepakt. Nieuwe systemen, nieuwe scholen en weeshuizen. Als we de wereld een beetje beter zouden hebben gemaakt. Niet heengaan met al je goud en bezit maar in het besef dat je grootste schat in de hemel is. Maar vooral:
Dat we God zouden vereren in ons leven. Karaktervol en eervol leven, leven voor je naaste. Leven voor dingen als trouw, naastenliefde en vooral: voor Jezus. Verlangde de vroege Kerk ook naar geld en bezit? Nee, ze stonden op gespannen voet met Rome omdat ze alles weggaven. Ze verwachtten Jezus snel terug, dus gaven ze alles weg, verkochten hun land en gingen in communes bijeenwonen.
In dat alles klonk een hartslag door en dat was ‘Maranatha’. Jezus’ terugkeer, dat was het enige waar het ze om ging. Dus gaven ze alles weg, verkochten alles. Ze gaven aardse schatten weg en ver-wierven hemelse schatten. En ze genazen mensen, wekten mensen op uit de dood. Ze eerden God en hadden elkaar lief. Uit hen kwamen de eerste weeshuizen voort. Die bestonden tot dan toe niet.
Zij zeiden als eersten: Ook een kind zonder ouders telt voor God. Kom maar bij ons wonen. Het was de eerste echt egalitaire vorm van samenleven. Vrouwen waren geen bezit. Jood of Griek, man of vrouw, kom erbij, we houden van je. Ook al heb je op straat je lichaam verkocht, ook al ben je arm of ziek. Terwijl zieken in die tijd het huis uit werden geschopt omdat ze besmettelijk waren. De Kerk zei: Kom maar, geef ons je ziekte. We zijn bereid met je te sterven, voor het eeuwige leven. Waar vind je dat in onze Kerk, hier in Amerika? Wie zou alles verkopen om een arme of zieke te helpen? Een paar mensen hier wel, Thomas van Aquino zei…Hij was eens in gezelschap van de paus. Ze maakten een wandeling en de paus toonde hem trots zijn schatten. Hij laat Thomas van Aquino zijn schatten zien en zegt: Kijk, beste Thomas, we kunnen niet meer zeggen: ‘Goud en zilver heb ik niet.’ Thomas pakt hem bij de arm en zegt: En ook niet: ‘Sta op en wandel.’ Soms moet je keuzes maken. Ik geloof dat de duivel een strategie heeft om de Kerk te vernietigen. De eerste strategie is: laten lijden. Hij laat gelovigen lijden, probeert ze te doden, te vermoorden, te vervolgen, buiten de wet geplaatst te krijgen
het zwijgen op te leggen, te onderdrukken. Als dat niet werkt, als lijden niet werkt stapt hij over op geld. Een kwestie van vetmesten. Vetmesten. Ik wil me voorzichtig uitdrukken. Daarom zeg ik nog-maals: Goed geld… Ik bedoel: Goede mensen zouden geld moeten hebben. Goede mensen moeten geld hebben, slechte mensen moeten arm zijn. Mag ik een amen horen? Amen. We willen dat goede mensen rijk zijn en slechte mensen arm. Slechte mensen moeten alles kwijtraken, goede mensen alles krijgen. Want geld is macht. En wat doen goede mensen als ze geld hebben? Anderen helpen. Dat doen ze. Je kunt niet een goed mens zijn en niet vrijgevig zijn. Dan hou je jezelf voor de gek. Wat doen slechte mensen met geld? Geld is iets geweldigs. Het kan zorgen voor voedsel, medicijnen, daken, positieve evenementen, het kan mensen zegenen, helpen. We willen dat goede mensen geld hebben, zodat het geld goede dingen doet. Mag ik een amen horen? We gaan het volgende gebed bidden. Ik garandeer u dat de meesten van u, net als ik, het heel moeilijk zullen hebben met dit gebed.
Ik hoop dat u na zeven weken dit gebed vurig kunt bidden: Geef me niet meer geld dan mijn karakter aankan. Als u dat niet kunt bidden dan telt geld meer dan karakter, in uw leven.Geld staat in uw leven boven goedheid. Geld is een afgod. Sla dat afgodsbeeld kapot, wees vrij. Wees vrij. Vertrouw niet op geld, je baan, rijkdom, kleding. Vertrouw op God. Hij zal voor je zorgen. God is getrouw. Ik wil hart-stochtelijk leven voor de Heer. Ik wil een zinvol leven. Mag ik een amen horen? Ik wil iemand zijn die dit kan zeggen: Heer, geef me niet meer geld dan mijn karakter aankan. Geef me precies genoeg.
Mag ik een amen horen? Laten we de ogen sluiten en onze handen zo houden Met dit gebaar geeft u alles over, niet alleen uw geld, maar ook uw lichaam, kleding, uw tijd. U geeft het allemaal aan God, en zegt: Heer, geef me niet meer geld dan mijn karakter aankan. Zegt u het me na? Heer, geef me niet meer geld dan mijn karakter aankan. Zegt u nu allemaal: amen. Als u het er toch moeilijk mee had om dat te bidden, bent u gewoon menselijk. Is dat wel zo? denkt u. Op dit gebied geeft God u vast
een paar kansen. Ik wil wel door schade en schande wijs worden. Iemand bad: Heer, ik leer het liever
door schade en schande. Geef me meer geld dan mijn karakter aankan. Dit gaat over liefde. Je bent geliefd, u bent meer waard dan een zee van geld, weet u dat? U bent meer waard dan alle sterren
aan de hemel, meer dan een zonnestelsel, meer dan een grote onderneming, inclusief alle aandelen.
U bent meer waard dan alle rijkdom uit de menselijke geschiedenis bij elkaar. Nog meer dan dat. Weet u hoeveel u waard bent? Net zoveel als het lichaam en het bloed van Jezus. Iets hogers is er niet.
Zoveel bent u waard: Dat God zijn enige Zoon heeft gegeven om u te redden. Mensen hier in de kerk:
Sluit uw ogen even. En mensen thuis: Als u dit hoort en u wilt God leren kennen, en vooral: U wilt dat Jezus u kent, bid dan met mij om Jezus in uw hart te ontvangen. Dan heeft u geen afgoden meer nodig, dan is Hij uw schat. Bid u maar met mij mee:
Gebed
Heer, ik geef U mijn leven en vraag U om vergeving van mijn zonden. Ik vraag U: maak me vrij, maak me heel en ken mij. Ik ontvang uw goedheid in de naam van Jezus, die is gestorven, begraven, opgestaan en ten hemel gevaren. Op Hem vertrouw ik. Amen.
Zegen
De Here zegene u en behoede u. De Here doe zijn aangezicht over u lichten en zij u genadig.
De Here wende u zijn aangezicht toe en Hij geve u vrede. In de naam van de Vader, de Zoon
en de Heilige Geest. Amen.
Geld in het koninkrijk van God: verlangen
Alle uitzendingen
Televisie
Iedere zondag wordt een nieuwe televisiekerkdienst van Hour of Power opgenomen in Shepherd’s Grove. Bekijk via onderstaande link de uitzendingen van de afgelopen maanden. Via de uitzendingen brengen we de boodschap van Jezus op een laagdrempelige en eigentijdse manier. Met veel aandacht voor muziek en een overdenking die raakt. In de Nederlandse uitzending interviewt presentator Jan van den Bosch elke week een Nederlandse gast over zijn of haar geloof.
Naar de uitzendingen